בלוג

טיוטה עשירה במקורות

שמרנות, רפורמה ורדיקליזם מקובל להשתמש בדיכוטומיה של "ימין הנוטה לשמרנות" מול "שמאל השואף לניסיונות רפורמה". בפועל, מחוץ לדיכוטומיה זו קיימת רוח שלישית השואפת לשינוי, אך לא שינוי שניתן לאפיין כרפורמה. רפורמה היא פעולה המוגדרת באופן ספציפי וחיובי. טענה כמו: "מצב X פגום. מצב Y עדיף. לכן עדיף לנסות לעבור למצב Y". גישת שינוי שאיננה ניתנתהמשך לקרוא "טיוטה עשירה במקורות"

הגנה על החופש האקדמאי ממתקפה חדשה

זהו טקסט בעצומה חשובה למען חופש אקדמאי: https://www.atzuma.co.il/sustainablefreedom ב 2015 מאה תשעים ושלושה המדינות החברות באו"ם חתמו על "אג'נדה 2030" הצהירה על 17 יעדים המכונים Sustainable Development Goals   או בקיצור SDGs. עוד לפני חתימה זו הוציא המועצה הבינלאומית למדע (International Council for Science) הסתייגות בנוגע למטרות אלו. רק 29% מהם נמצאו כמוגדים באופן נהיר ומושתתים על ידעהמשך לקרוא "הגנה על החופש האקדמאי ממתקפה חדשה"

אג'נדה 2030

בשנת 2015 האו"ם החל להוביל מהלך משולב לשינוי חברתי מקיף, המכונה "אג'נדה 2030". במסמך של אונסק"ו, הנקרא "Knowledge-driven actions: transforming higher education for global sustainability",  הוא שואף לממש את האג'נדה שלו באקדמיה. המסמך מתאר אוטופיה שתנבע מציות לאג'נדה וחלום בלהות מהתנגדות אליה – אך מהי האג'נדה? לשווא נחפש תוכנית אופרטיבית ברורה. במקומה נגלה סקיצה להיררכיההמשך לקרוא "אג'נדה 2030"

מאמרי דעה בגלובס

כשאין ביקורת על המגזר הציבורי – המונופול הגדול ביותר ממשיך לפרוח: נדמה שבתפיסה הישראלית יש "מגזר פרטי" ויש "מגזר ציבורי" – בדיכוטומיה זו, המגזר הפרטי נתפס כמונע ע"י אינטרסים, ולכן המגזר הציבורי העומד לנגדו צריך להיות זה חף מאינטרסים • אלא שהדבר סותר את כל מה שאנחנו יודעים על פוליטיקאים ובירוקרטיה. הגישה המעוותת לשוויון בכלהמשך לקרוא "מאמרי דעה בגלובס"

מאמרים באלכסון

עקרונות הניאו-מרקסיזם ניאו-מרקסיזם והביטלס : רבים יופתעו לשמוע שהביטלס כתבו שיר נגד מהפכה מרקסיסטית. המאמר יוצא משורות בשיר לסקירה של עקרונות הניאו מרקסיזם. גברים לבנים טועים תמיד : גם הליברליזם וגם הניאו-מרקסיזם טוענים שהם נגד דיכוי. אם כך, מה ההבדל ביניהם? הוגים כלכליים אדם סמית' : אדם סמית' נחשב כמייסד הקפיטליזם. כאן נראה כי סמית'המשך לקרוא "מאמרים באלכסון"


למעקב אחר הבלוג שלי

לקבלת תוכן חדש ישירות לתיבת האימייל.

%d בלוגרים אהבו את זה: